top of page
  • Kuba Płonka

Jakie lekcje Customer Success możemy wyciągnąć z kolaboracje w świecie sneakersów?

W dziedzinie strategii biznesowej nieoczekiwane źródła inspiracji często zawierają cenne lekcje. Jedna z takich nieprawdopodobnych muz pochodzi ze świata sneakersów, w którym współpraca między markami stała się potężną siłą. W tym artykule zagłębiamy się w intrygujące podobieństwa między modnym światem sneakersów a stale ewoluującym krajobrazem sukcesu klienta.


two people shaking hand on blue-orange background, sneaker glowin icong on top of that

orange line

Współpraca zmieniła zasady gry w szybko zmieniającym się świecie mody, umożliwiając markom osiągnięcie nowych wyżyn i dotarcie do szerszej publiczności. Branża obuwia sportowego zwanego też z angielskiego sneakersami pokazuje, w jaki sposób partnerstwa mogą napędzać innowacje, przyciągać uwagę mediów i poszerzać grono odbiorców. Ale czy tę koncepcję można zastosować w dziedzinie technologii, a dokładniej w sukcesie klienta i jego doświadczeniu?


Czym w ogóle są te współprace?

statistic by gartner: 61% of consumers will pay at least 5% more if they know they’ll get a good customer experience

Kolaboracje obuwnicze to fascynujący i ekscytujący świat, który łączy kolory, materiały i projekty, aby dać początek świeżym perspektywom i wybuchowi kreatywności.


Nie chodzi tylko o buty; to platforma, która inspiruje innowacje i wyjątkowość oraz urzeka zarówno twórców, jak i konsumentów. Piękno kolaboracji sneakersowych polega na tym, że generują one szał medialny, który wykracza poza konwencjonalne granice reklamy.


Szum wokół tych kolaboracji to pożar, który napędza marki w centrum uwagi, zapewniając im ekspozycję, która przewyższa tradycyjne strategie marketingowe. Ta ekspozycja z kolei prowadzi do zwiększenia świadomości marki i sprzedaży.

Co więcej, kolaboracje sneakersowe są wyjątkowe pod względem tworzenia efektu falowania(ripple effect), który wykracza poza zaangażowane marki.


Kiedy dwie marki współpracują ze sobą, łączą swoje różnorodne obserwacje, wprowadzając entuzjastów w fuzję stylów i wpływów, których mogliby nigdy nie spotkać. Współpraca ta oferuje markom wyjątkową okazję do poszerzenia bazy klientów i przyciągnięcia nowych odbiorców.


blue line

Collaborations in Customer Success

quote: Customer success is where 90% of the revenue is

W cyfrowym świecie naszym celem nie powinno być naśladowanie mody glamour. Zamiast tego powinniśmy skupić się na działaniach, które przeniosą nasz zespół, procesy lub produkt na wyższy poziom.

Możemy skoncentrować nasze wysiłki na współpracy w dwóch obszarach: wewnętrznym i zewnętrznym.


Kolaboracje wewnętrzne


Zespołu wielofunkcyjne


O zespołach wielofunkcyjnych można myśleć jak o Avengersach świata biznesu. Podczas gdy posiadanie eksperta CS lub CX jest doskonałe, zebranie zespołu o różnych umiejętnościach - sprzedażowych, technicznych, marketingowych - zapewnia 360-stopniowy widok.


Taka mieszanka sprzyja kreatywności, rozwiązywaniu problemów i innowacyjności, które są kluczowymi składnikami tworzenia niezwykłego doświadczenia klienta. Każdy członek zespołu wnosi swoje supermoce, zapewniając, że nic nie umknie uwadze.


Chociaż zespoły te są jednymi z najlepszych sposobów na tworzenie kreatywnych pomysłów, pamiętaj, że musisz włożyć trochę pracy w ich zorganizowanie i umożliwienie im robienia dobrych rzeczy. Nawet Avengersi potrzebowali Nicka Fury'ego, by pomógł im zacząć.

Dzielenie się wiedzą


Podczas gdy zespoły wielofunkcyjne miały na celu zebranie wszystkich razem, aby pracować jako zespół, organizowanie sesji wymiany wiedzy miało na celu poinformowanie innych o tym, co dzieje się w ich światach.


Sesje te są korzystne i łatwe do zorganizowania, ponieważ nie trzeba mieć specjalnych przepisów. Jedyne, czego potrzebujesz, to zarezerwować salę, wysłać zaproszenia i przynieść kawę i ciasteczka, zwłaszcza ciasteczka... Oto pięć wskazówek, które mogą pomóc Ci zacząć; mogą one również sprawdzić się później przy tworzeniu zespołów wielofunkcyjnych.

  1. Różnorodne głosy: Uwzględnij osoby nie mające styczności z klientami, aby uzyskać świeże perspektywy.

  2. Wzmocnienie pozycji myślicieli: Zachęcaj wszystkich do myślenia i proponowania rozwiązań.

  3. Bezpieczna przestrzeń: Wspieraj środowisko, w którym pomysły przepływają bez osądzania.

  4. Ułatwiaj czat: Rozpocznij dyskusję, aby pobudzić kreatywność.

  5. Kontynuacja: Utrzymuj tempo, sprawdzając postępy i wyniki. 🚀Kolaboracje zewnętrzne


Partnerstwa


Integracja umożliwia aktualizację bieżącej oferty produktów/usług bez konieczności budowania tej funkcjonalności od podstaw.

Pomyśl na przykład o udostępnieniu klientom kalendarza w swoim narzędziu. Możesz go zbudować, ale będzie to kosztowne i będzie wymagało utrzymania i aktualizacji. Możesz wybrać inną drogę i zintegrować swoje rozwiązanie z innym, zapewniając więcej funkcji przy mniejszym wysiłku.


Oprócz oczywistych dzisiejszych korzyści wynikających z posiadania szerszej oferty dla klientów, otwierasz się na nową grupę potencjalnych klientów, ale jutrzejsze korzyści mogą również obejmować budowanie relacji z tymi partnerami, co może zaowocować stworzeniem dedykowanego rozwiązania dla Ciebie lub nawet zupełnie nowego produktu zbudowanego razem.


Takie partnerstwo to także doskonała okazja do uczenia się od siebie nawzajem, więc warto o tym pamiętać.

Wspólne webinary i eventy

Wspólne webinary i wydarzenia są jak najlepsza impreza dla klientów, na której można zaoferować coś więcej niż tylko informacje.


Współpracując z ekspertami, możesz stworzyć niezapomniane wrażenia dla swoich klientów i zbudować silne poczucie wspólnoty. Podczas tych wydarzeń klienci będą mogli zasiąść w pierwszych rzędach i cieszyć się wyjątkowym połączeniem wiedzy i rozmowy.


Jest to sekretny sposób na przekształcenie doświadczenia klienta w hit - informacyjny, rozrywkowy i nie do przegapienia.


orange line

Wrap-up

Phil Jackson quote: The strength of the team is each individual member. The strength of each member is the team

Firmy SaaS mogą osiągnąć wielki sukces dzięki współpracy. Kiedy firmy podejmują współpracę wewnętrzną i zewnętrzną, mogą odblokować innowacje, rozszerzyć swój zasięg i głęboko wpłynąć na doświadczenia użytkowników.


Poruszajmy się razem po krajobrazie współpracy i stwórzmy przyszłość bez ograniczeń dla innowacji.

Comentarios


bottom of page